Rang
Teilnehmer
Titel
ELO
NWZ
Verein/Ort
Land
G
S
R
V
Punk
Buchh
1.Sefeloge,Michael 18181640SV Turm LahnsteinGER75206.026.0
2.Reinisch,Markus  1330Wiesbadener SV 1885GER76016.025.5
3.Kolb,Verena  1459SV Seubelsdorf 74305.525.0
4.Sikorra,Philipp 18461590SC Ladja RoßdorfGER74305.524.5
5.Michel,Carsten  1278SC Flörsheim 1921GER74305.523.5
6.Held,Maurice 16521417SC Ladja RoßdorfGER75115.522.0
7.Kletzerman,Simon  1479SAbt TuS Makkabi FfmUKR74305.522.0
8.Englert,Jon  1426TV-Großostheim 1900 e.V. 75025.025.5
9.Lehmann,Gerit 16751476SF Frankfurt 1921GER74215.024.0
9.Reichelt,Florian 16381579SC Butzbach 2000GER74215.024.0
11.Dyga,Ryszard 15671304SV 1920 HofheimGER74215.023.0
12.Libuda,Thomas 193716861.Hainstädter SC 1950GER75025.022.0
13.Kuenitz,Klaus 16041661TSV Schott MainzGER75025.021.0
14.Simon,Manuel  1416SK 1928 MömbrisGER73405.021.0
15.Engel,Jan  1429Sabt Frankfurter TV 1860GER75025.020.5
16.de Andrade,Leon  1306Aschaffenburg- Schweinhei 75025.020.0
17.Didicher,Dietmar 17281594SK 1980 GernsheimGER74124.523.5
18.Wenzel,Calvin  1477SK BickenbachGER73314.523.5
19.Lesny,Florian 15431468SK Niederbrechen 1948GER74124.522.5
20.Traut,Stefan 17591529SF HeusenstammGER73314.521.5
21.Krastev,Ivan  1446Biebertaler SchachfreundeGER73314.521.5
22.Sciurti,Domenico  1607SV Königsspringer 1929 GrGER74124.521.0
23.Muegendt,Brian Chris  1675SC HeusenstammGER73314.521.0
24.Schneider,Kevin  994SC Turm BreubergGER73314.520.0
25.Pralle,Finnegan  1396Biebertaler SchachfreundeGER74124.520.0
26.Sutharsan,Kumaran   SV 1926 FechenheimGER74124.519.0
27.Glaeser,Hartmut 17711581Post- u. Turn-SportvereinGER74124.518.5
28.Schilay,Eva  1355SK Neumarkt e.V.GER74124.518.0
29.Urbach,Jens 15991338SF Frankfurt 1921GER73224.025.0
30.Fesselier,Chelsea 14781568OSG Baden-BadenGER74034.023.5
31.Muckle,Richard 15631495SK 1912 LudwigshafenGER73224.023.5
32.Hinrichs,Paul  1552SK BingenGER73224.022.5
33.Dittrich,Hans-Georg 17281601SG Blau-Weiß StadtilmGER73224.021.5
34.Waschke,Thomas  1526SC Bergen-Enkheim 1922GER73224.021.5
35.Viol,Julius 15161474FC 1934 Wiesbaden-BierstaGER74034.021.5
36.Schindehuette,Frank 16561528SAbt VfL GoldsteinGER73224.021.0
37.Burow,Roger 16571438SV 1920 KelsterbachGER73224.020.5
38.Schmidt,Volker  1593SAbt VfL GoldsteinGER74034.020.0
39.Wiemann,Daniel 13931408SV SeubelsdorfGER73224.019.5
40.Mook,Karl-Juergen 15701254SC Sulzbach 1975GER73224.019.0
41.Koch,Gregor  1380SK LangenGER74034.019.0
42.Schwarz,Matthias  1523SG Turm IdsteinGER73224.019.0
43.Friedel,Thomas 15691456SV 1946 Groß-GerauGER74034.018.0
44.Koller,Wolfgang 16491514SC Sulzbach 1975GER74034.018.0
45.Breitbach,Stephan 16851469SC LandskroneGER73224.016.0
46.Bethke,Robert 15451427SC 1934 GelnhausenGER72323.523.0
47.Spinnler,Wolfgang,Dr 16771486SC LandskroneGER72323.522.5
48.Kirchner,Stefan 14251262SF SchöneckGER73133.522.5
49.Firinci,Erdem  1385SF HeusenstammGER71513.522.0
50.Kornilov,Alexander  1532SC Butzbach 2000GER72323.522.0
51.Mailitis,Ricardo  1184VfR-SC KoblenzGER72323.521.0
52.Flach,Helene 16361504SK LangenGER72323.521.0
53.Schwarz,Daniel  1418SG Turm IdsteinGER73133.521.0
54.Bischoff,Lars-Kim  1062SC Ladja RoßdorfGER73133.520.5
55.Peschk,Kathrin 13111095SV 1946 Groß-GerauGER72323.520.0
56.Koehler,Ralph  1422SAbt VfL GoldsteinGER73133.519.5
57.Droeser,Wolfgang 14611188SF Frankfurt 1921GER73133.518.5
58.Tampe,Friederike  1238Schachforum Darmstadt 199GER73133.518.0
59.Woehl,Torsten 16261278SC Groß-ZimmernGER73133.517.5
60.Theobald,Fabian 14451298SC Ladja RoßdorfGER71513.517.5
61.Hartel,Sandro  1348SC 1926 BendorfGER73043.022.0
62.Held,Gerd  1304SC Groß-ZimmernGER72233.021.0
63.Sevall,Jacob  1407SC Bad Orb 1984GER73043.021.0
64.Giebitz,Walter  1354SC SteinbachGER72233.021.0
65.Brockmann,Marcus  1421Schachforum Darmstadt 199GER72233.020.5
65.Kirschner,Philipp  1391Sfr.1932 KelkheimGER72233.020.5
67.Laux,Dominik  1248VSG 1880 OffenbachGER73043.020.5
68.Kersten,Kay Lukas 17071435Kasseler SK 1876GER72233.020.0
69.Ebling,Tim  1174SC LandskroneGER71423.019.0
70.Tran,Kiet   SV 1934 Ffm-GriesheimGER73043.019.0
71.Miletic,Alexander  1089SAbt TSV HaunstettenGER73043.019.0
72.Fuchs-Bischoff,Klaus 16151359SC Ladja RoßdorfGER72233.018.0
73.Pyshny,Anton  1155SC Eschborn 1974GER72233.018.0
74.Kunisch,Nina  1215TV-Großostheim 1900 e.V.GER72233.018.0
75.Senatov,Boris   SC HeusenstammGER73043.018.0
76.Wiemann,Vanessa  1088SV SeubelsdorfGER72233.017.0
77.Winter,Thomas  1131SC SteinbachGER73043.017.0
78.Sciurti,Carmine  1357SV Königsspringer 1929 GrGER72233.016.5
79.Albrecht,Klaus-Diete  1192Sabt Frankfurter TV 1860GER72233.016.0
80.Klein,Simon  964SF Frankfurt 1921GER72142.519.5
81.Kauxdorf,Thomas   SV 1934 Ffm-GriesheimGER72142.518.0
82.Polak,Alice  911Sabt Frankfurter TV 1860GER61322.517.5
83.Kolb,Tobias  1167SV Seubelsdorf 72142.517.0
84.Usczeck,Malte  1110 GER72142.516.0
85.Reinecke,Alexander  969SK LangenGER72142.515.0
86.Porstendoerfer,Yanni  936SK 1982 Klingenberg e.V.GER62132.514.0
87.da Silva Guenther,To  1018DJK Aufwärts St. Josef AaGER72052.021.0
88.Papadopoulos,Ioannis  1310SV OberurselGER51222.020.0
89.Hoelss,Silas  990SSG Hungen-LichGER72052.018.5
90.Kalina,Lena  903SC LandskroneGER72052.018.0
91.Patzak,Corinna  1218SC Eschborn 1974GER72052.017.0
92.Porstendoerfer,Eric  788SK 1982 Klingenberg e.V.GER62042.016.5
93.Schilay,Maria  1209SK Neumarkt e.V.GER72052.016.0
94.Lochmann,Tobias  731SV 1946 Groß-GerauGER72052.014.0
95.Haller,Andreas  774SC Bad SodenGER71151.516.0
96.Haller,Christian  738SC Bad SodenGER71151.515.5
97.Dietrich,Klaus  775SC Ladja RoßdorfGER71151.515.5
98.Reuter,Klaus 16171407SC Ober-RamstadtGER41031.019.5
99.Wich,Manfred    GER41031.018.5
100.Kaulbars,Pascal 16121472SV 1934 Ffm-GriesheimGER51041.017.5
101.Fredershausen,Kurt  1051SC Bad SodenGER60241.017.5
102.Schulz,Katharina  812SC Ladja RoßdorfGER61051.017.0
103.Junkers,Guenter  843Schachspielgemeinschaft RGER71061.014.5
104.Papadopoulos,Leon  932SV OberurselGER50140.518.0
105.Jayakumar,Sharun  840SV 1934 Ffm-GriesheimGER70160.514.0
106.Delp,Michael  1396SF 1999 HoffenheimGER10010.015.0

Leave a Reply